PIT 37 za 2013/2014

Wypełnij PIT-37 i wyślij przez internet to proste!

Instrukcja do pit 37 za 2013

2014-01-20

Program PITy za 2013/2014 rok

W 2014 za rok formularz pit 37 2013 na podstawie zeznania PIT-37 rachują się podatnicy, jacy uzyskują dochód za pomocą innego podatnika. Przekładając "na nasze" oznacza to, że z PIT-37 przygotować muszą się wszyscy, którzy są zatrudnieni w fabrykach lub przedsiębiorstwach oraz równolegle nie prowadzą prywatnej działalności gospodarczej (jeśli prowadzą fabrykę wypełniają PIT-36). PIT-37 tak samo jak zeznania PIT-36, PIT-38 i PIT-39 musimy podać do Urzędu Skarbowego drogą tradycyjną lub elektroniczną (e-deklaracja) do dnia 30 kwietnia 2014 roku.

Na niniejszej witrynie epodatki.eu znajdują się blankiety PIT-37 wymagane do rozliczenia PIT 2013/2014. Za ich asystą możesz rozliczyć się z podatku za 2013 rok w 2014 roku. Pamiętaj, że PIT-37 formularz pit 37 musisz dostarczyć do 30 kwietnia 2014 roku. Możesz wypełnić PIT ręcznie lub skorzystać z gratisowego programu do PIT.

Małżonkowie wysyłają Pit-38 niezależnie, każdy za siebie. Nie ma możliwości łącznego rozliczenia w związku z dochodami wykazywanymi na PIT 38.

Za pomocą prezentowanego darmowego programu PITY 2014 możesz rozliczyć się z PIT-38, PIT-39, PIT-37, PIT-36L, PIT-28, PIT-36 oraz z wszelkich wymaganych załączników.

Wpłaty na ZUS podlegają odliczeniu od dochodu. Składkami na ZUS są składki na zabezpieczenie wypadkowe, emerytalne, chorobowe, rentowe ubezpieczonego.

W zeznaniach PIT istnieje możliwość by potrącać opłacone składki ZUS na ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie społeczne.

Rozliczenie blankietu PIT-39 jest dziecinnie proste, jeśli korzystamy z programu PITY 2013, jaki można znaleźć na stronie epodatki.eu. Niniejszy program nie dość, że wykona za Ciebie wszelkie rachunki, to także będzie Ci podpowiadał co wpisać w danym polu, a także jakie załączniki dołączyć do zeznania podatkowe.

TaxMachine mała księgowość to znany od wielu lat i formularz pit 37 ceniony na rynku program do księgowości, pozwala na szybkie i banalnie łatwe prowadzenie KPiR, ewidencji przychodów, rejestrów VAT, wypełnia więcej niż 400 zeznań podatkowych, deklaracji i innych druków, obsługuje e-Deklaracje, program do faktur, zawiera kadry i płace, program magazynowy.

Rachowanie zobowiązania podatkowego z zagranicy w Rzeczpospolitej Polskiej zależy formularz pit 37 od norm określanych formularz pit 37 w umowie o stronieniu od podwójnego objęcia opodatkowaniem parafowanej z danym krajem.

TaxMachine mała księgowość to znany od wielu lat i ceniony na rynku program dla księgowości, pozwala na wydajne i bezproblemowe prowadzenie Ryczałtu, ewidencji VAT, KPiR, wypełnia więcej niż 400 zeznań podatkowych, deklaracji i innych formularzy, potrafi wysyłać e-Deklaracje, program do faktur, zawiera kadry i płace, program magazynowy.

Użytkownik programu księgowego PIT 2013 ma alternatywę symultanicznego otwierania wielu okien aplikacji oraz symultanicznej pracy w wielu modułach aplikacji.

Podatnicy ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów nie ujmują ulgi prorodzinnej. Pozostałe aktualne dzisiaj formularz pit 37 odliczenia mogą odliczać od ujawnionej wartości podatku.

pity program 2014

Prezentowana aplikacja PIT sama dokona za Ciebie wszelkich wyliczeń, a dodatkowo będzie podpowiadać Ci co wpisać w danym polu. Aby sprawnie i bezpiecznie rozliczyć się z podatku za 2013 rok pobierz program do PIT lub wypełnij zeznanie podatkowe przez internet.

Należy również pamiętać, że PIT-39 wypełnia się również w przypadku sprzedaży: - udziału w nieruchomościach, - prawa do wieczystego użytkowania gruntów, - spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zarówno mieszkaniowego jak i użytkowego, - prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej.

Ulga na dziecko w PIT 2013. Przemiany obejmują sposobu rachowania PIT nieomalże w każdym roku. W PIT 2014 wystąpi między formularz pit 37 innymi bardzo poważna modyfikacja dotycząca ulgi na dzieci. Opisywane nowelizacje będą obowiązywać dopiero w przypadku obliczania się za rok 2013, ale wskazane jest już dziś się z nimi zapoznać.

Deklaracja skarbowy PIT-37 składają wszyscy podatnicy, jacy pozyskali wynagrodzenie z tytułu: należności z tytułu członkostwa w rolniczych formularz pit 37 spółdzielniach produkcyjnych lub innych spółdzielniach zajmujących się produkcją rolną, świadczeń przedemerytalnych, wynagrodzeń i innych przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy (w tym spółdzielczego stosunku pracy) oraz pracy nakładczej, zasiłków przedemerytalnych, emerytur lub rent krajowych (w tym rent formularz pit 37 strukturalnych, rent socjalnych).

PIT-36L składają obywatele, którzy osiągają zarobki z własnej działalności albo działów specjalnych produkcji rolnej, objętych liniowym podatkiem dziewiętnaście %.

Formularz Pit 37 sporządzamy tylko wtedy gdy zdobywamy dochody wyłącznie od płatników podatku dochodowego np. od pracodawcy, z zakładu emerytalnego alternatywnie z organu rentowego .

Generowanie zeznań rocznych PIT rocznych to niewymownie trudna i niewdzięczna robota, dlatego warto użyć do tej pracy najlepsze narzędzia, najlepiej bardzo prosty w obsłudze, bezpłatny i szybki program do formularzy PIT.

program pit